Gdzie można nauczyć się programowania?

Programiści są jednymi z najbardziej poszukiwanych pracowników na rynku pracy. Praca jest dobrze płatna i jest jej dużo. Sprawia to, że coraz więcej osób chce nauczyć się programować we własnym zakresie. Jednak gdzie zacząć?

Nauka programowania to niełatwe zadanie. Języki programowania wymagają zmienienia sposobu myślenia. Logika większości języków jest bardzo podobna, tak więc po nauczeniu się pierwszego, z następnymi będzie nam już łatwiej. Nie jest to proste, wymaga wielu eksperymentów i odkrywania zasad działania wszystkich elementów. Poza tym istotna też jest znajomość składni. Jednak nie musimy znać wszystkich nazw funkcji na pamięć. W internecie jest mnóstwo stron zwierających dokumentację wszystkich poleceń.

Wiedza mówiona

Ważną decyzje stanowi forma nauki. Możliwości jest kilka. Każda ma swoje wady i zalety. Możemy próbować naszych sił na przykład na studiach. Jednak zdobyta tam wiedza, mimo że przydatna, nie sprawi że zostaniemy programistą. Nauczymy się tam głównie mnóstwo teorii dotyczącej programowania, oraz logiki działania języka. Jednak ciężko będzie nam tam zdobyć wiedzę praktyczną. Programowania nie da się nauczyć bez poświęcania czasu i eksperymentowania w domu. Aby zostać programistą musimy spędzić wiele godzin, wykorzystując zdobytą na uczelni wiedzę w celu tworzenia własnych programów.

Inną możliwością są płatne zajęcia. Możemy znaleźć wiele placówek, w których po godzinach możemy uczyć się tworzyć własne programy. Poznamy tam zarówno teorie jak i praktyk.ę Ponadto zawsze mamy kogoś, kto do nas podejdzie, pomoże i wytłumaczy. Na studiach nie jest to możliwe, gdyż profesorowie nie są w stanie pomóc wszystkim studentom na raz. Ponadto po skończeniu kursu otrzymamy dyplom, z którym będzie nam łatwiej ubiegać się o pracę, bo będzie dowodem na to, że posiadamy wiedzę w zakresie programowania.

Wiedza pisana

Dobrym rozwiązaniem może okazać się nauka przez internet. Znajdziemy tam mnóstwo darmowych kursów które są naprawdę dobrej jakości i znacznie ułatwią nam naukę języka. Pozwalają one na tworzenie własnych, coraz bardziej rozbudowanych programów, wraz z postępem kursu. Jednak największą wadą owego rozwiązania jest fakt, że nie mamy nikogo, kto pomoże nam w razie problemu. Możemy oczywiście szukać odpowiedzi na forach. Jednak oczekiwanie na odpowiedź zajmuje nawet kilka dni, a może i nawet nie uzyskamy odpowiedzi wcale.

Innym źródłem wiedzy mogą być książki. W księgarniach znajdziemy mnóstwo książek o programowaniu. Poza typowymi książkami ze ścianami tekstu, znajdziemy bardzo przyjemnie napisane kursy. Zawerają one wiele przykładów, ilustracji itp. Przy pomocy ciekawych porównań pozwalają nam w dość łatwy sposób opanować wiedzę w zakresie programowania. Nie musimy oczywiście czytać całej książki na raz. Możemy opanować zagadnienia które nas interesują, po czym popróbować sił we własnym zakresie. Gdy już będziemy czuli się na siłach, możemy ruszyć dalej.

Źródeł do nauki języków jest wiele i są łatwo dostępne. Od wyboru odpowiedniego sposobu zależy bardzo wiele. Jednak wciąż najważniejszą rzeczą jest nasza determinacja i uparte dążenie do celu.

Bookero.plDzięki systemowi rezerwacji miejsc Bookero będziesz mógł zabookować np. miejsce w restauracji w ciągu kilku sekund. Dowiedz się więcej.

 

Written by Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *