Odpoczynek all inclusive – czy rzeczywiście warto?

Pragniemy spędzić beztroskie wczasy nie martwiąc się o utrzymanie? Wybór all inclusive z pewnością w tym pomoże. Jednak czy zawsze jest to najlepsze wyjście? Niżej odszukacie informacje na temat tego, kiedy warto zdecydować się na takie rozstrzygnięcie.

All inclusive to jedna z najpopularniejszych alternatyw w trakcie wyjazdu na zagraniczne ferie. Propozycja ta zakłada, że posiłki czy napoje znajdują się w cenie pobytu w danym położeniu. Przybywając do hotelu otrzymujemy dobre oznaczenie, które daje nam możliwość korzystania z danego rodzaju wyżywienia. W ogromnej ofercie all inclusive znajdują się zazwyczaj trzy posiłki: śniadania, obiady oraz kolacje. Dostęp do pojedynczych posiłków oraz trunków (w tym alkoholi) jest nielimitowany. Od hotelu zależą godziny i ilość oferowanych dań.

Sporo zależy od hotelu, do jakiego się udajemy. W jednym miejscu możemy mieć dostęp do dań cały czas, w innym tylko przez kilka godzin. Jakość i rodzaj jedzenia również może znacznie się różnić. Przed wyjazdem należałoby zastanowić się wobec tego czy opcja all inclusive z pewnością będzie trafnym rozwiązaniem, przede wszystkim, że tego rodzaju wycieczka może być o wiele droższa od tej, jaka nie będzie miała w swojej ogromnej ofercie opcji z wyżywieniem. Sporo także zależy od indywidualnych upodobań.

Dla kogo all inclusive?

Oferty all inclusive nie zawsze stanowią perfekcyjne rozwiązanie, przede wszystkim jeżeli wybieramy się na wyprawę z zamiarem zwiedzania i zobaczenia jak najwięcej. Powinniśmy nie zapominać, że opcja all inclusive ogranicza trochę nasz czas.

Przeważnie posiłki wystawiane są o praktycznych porach i jeżeli się spóźnimy jesteśmy w stanie już nie załapać się na jakieś dania. Prócz tego nie każdy hotel proponuje dwudziestoczterogodzinny dostęp do baru. W następstwie tego jeśli zamierzamy cały dzień spędzać poza hotelem, lepszym wyborem będzie opcja z wyżywieniem we własnym zakresie, ewentualnie ze śniadaniami – o brzasku zawsze będziemy w hotelu.

Jeżeli tudzież planujemy spędzać większość czasu w hotelu, na basenie lub po prostu hotel jest oddalony od centrum – opcja all inclusive może faktycznie się sprawdzić. W wielu przypadkach bywa również tak, że opcja all inclusive jest bardziej dochodowa aniżeli kupowanie jedzenia ,,na mieście”, zwłaszcza jeśli wybieramy się na wyprawę całą rodziną. Poza tym opcja all inclusive w szeregu przypadków jest również osiągalna na pobliskiej plaży. To dobre rozwiązanie dla osób, które spędzają wczasy wypoczywając w pobliżu hotelu.

Minusy i atuty all inclusive

Jedną z fundamentalnych zalet tej opcji jest bezproblemowy dostęp do jedzenia oraz napojów – zwykle nieograniczony. Wydatki wliczone są w cenę pobytu przez co nie musimy martwić się o organizowanie i kupowanie jedzenia w sąsiednich sklepach czy restauracjach. Po pierwsze, nie musimy zabierać ze sobą dodatkowej gotówki, po drugie – oszczędzamy, przede wszystkim jeśli wybieramy się na wyprawę całą rodziną.

Wadą opcji all inclusive jest pewne ograniczenie – zarówno czasowe, jak i połączone z wyborem danych dań. Menu nie zawsze musi podołać naszym prognozowaniom. Możliwa jest kiepska jakość pożywienia oraz napitków.

Written by Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *