Motoryzacja

Czy naprawa auta zawsze musi być kosztowna?

Posted On
Posted By admin

Naprawa samochodu w szeregu przypadków bywa kosztowna. Koszty umieją być szczególnie wysokie przy zakupie oryginalnych podzespołów do wykwintnych marek. Na szczęście co poniektóre szczegóły jak kompresor mercedes, miech bmw lub sprężarka audi, są możliwe do zregenerowania, co znacznie obniża koszt remontu.
Regeneracja kompresorów
Chociaż najłatwiejszy sposób naprawy uszkodzonego pojazdu to zamiana pojedynczych elementów na oryginalne, to nie jest to mały koszt. Nie każdy może sobie wobec tego na to pozwolić, skutkiem tego dużo części samochodowych jak kompresory, są dopuszczalne do regeneracji, po czym posłużyć mogą jeszcze kilka słusznych lat. Na przykład miechy, które jakiś czas temu zastąpiły metalowe sprężyny w zawieszeniu, działają na zasadzie poduszki pneumatycznej. Wobec tego ważnym szczegółem takiego zawieszenia jest kompresor, nazwany również sprężarką. Kompresor pobiera powietrze z atmosfery oraz sprężając je do nawet 20 barów, daje szansę regulacji prześwitu zawieszenia przez zmianę ilości atmosfery w układzie. Jest to nowoczesne i wyśmienite rozwiązanie w wyszukanych pojazdach, lecz niestety jego naprawa jest droga.
Z jakiej przyczyny nie należy zwlekać z naprawą auta?
Odwlekanie naprawy auta na w następnej kolejności chociażby ze względu na brak środków to niezmiernie zły pomysł. Nie dosyć, że felerny pojazd stanowi niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia kierującego, przechodniów oraz innych członków ruchu drogowego, to niesprawny detal przyczynia się często do szybszego zużywania lub uszkodzenia innych elementów. Ta zależność dotyczy choćby miechów, które bywają nieszczelne. Jeżeli usterka nie zostanie wykluczona na czas, może dojść do kompletnego zniszczenia kompresora. Gdy któryś z miechów jest uszkodzony, kompresor na skutek uciekającego powietrza jest zobligowany pracować cały czas, by utrzymać dobrą ilość powietrza w układzie, co prowadzi do jego przegrzewania oraz zatarcia. Nim wobec tego ktoś zdecyduje kierować się popsuty pojazd, powinien przyzwoicie przemyśleć, jakie mogą być tego efekty. Co poniektóre z firm przyjmują uszkodzone elementy do regeneracji, a w zamian za niższą dopłatą, ażeby uniknąć długiego oczekiwania na części, dają zregenerowany już element od innego takiego pojazdu.

Related Post