Motoryzacja

Jak zainicjować przygodę z tuningiem aut?

Posted On
Posted By admin

Podniesienie mocy i aspektów jezdnych pojazdu to częste oczekiwania zapalonych entuzjastów. Z pomocą ku temu nadchodzi chiptuning, a rezultaty tej przeróbki będą zauważalne nie tylko na wykresie z hamowni, lecz też podczas jazdy samochodem, jaki da konsumentowi nowe możliwości.

Do jakiej mocy można zwiększyć parametry auta za sprawą samego chiptuningu?

Choć możliwości podniesienia ilości koni mechanicznych za sprawą tej przeróbki są nadzwyczaj znaczące, nie wiąże się to jednakże z rozsądkiem. Choć mocy nigdy za mało, trzeba liczyć się z tym, że nie można z tym przesadzić, ze względu na to, że silnik ma prawo ulec zniszczeniu. Żeby modyfikacja pozostała przeprowadzona w prawidłowy sposób, w pierwszej kolejności należy sprawić aktualną wydajność oraz sprawność silnika. Jeśli istnieją jakiekolwiek usterki, wypada je wykreślić, po czym po raz kolejny uczynić wydajność pojazdu na hamowni. Fachowy specjalista ma obowiązek dopiero dziś przejść do rzeczy oraz precyzyjnie zwiększyć moc silnika w taki sposób, ażeby nie był on nadto przeciążony.

Co, jeśli moc pojazdu ciągle jest nazbyt niska?

Jeżeli klientowi nie starczy zwiększenie mocy pojazdu na poziomie około 5-10%, ma obowiązek wprowadzić inne ponadprogramowe modyfikacje jak np. intercooler, turbosprężarka lub filtr stożkowy. Wówczas możliwości pracy napędu będą wyższe. Zatem specjalista będzie w stanie podnieść moc silnika jeszcze bardziej. Należy jednak pamiętać, że w parze ze zwiększaniem mocy pojazdu, powinno iść również jego wyhamowywanie. Stąd, jeśli użytkownik pragnie znacznie podnieść jego moc, ma obowiązek liczyć się także z akcesoryjnymi kosztami powstającymi z wymiany chociażby wentylowanych tarcz hamulcowych, zacisków czy też klocków.
Co daje chiptuning?
Przyrost mocy pojazdu to pokaźniejsza dynamika i lepsze przyspieszenie pojazdu, które zapewnia większe bezpieczeństwo choćby podczas wyprzedzania, jakie to należy wykonać jak najszybciej. Pomocnym walorem tej modyfikacji jest również szansę rozerwania się na torze i sprawdzenia możliwości pojazdu. Więcej na https://synektune.pl

Related Post