Podróże

Nie przegap Suwalszczyzny – Suwałki oczekują na odkrycie!

Posted On
Posted By admin

Nie ma tutaj miejsca na monotonię, lecz za to jest bez granic wiele możliwości spędzenia czasu tak, jak ubóstwiasz. Suwałki to szczególne miejsce na mapie kraju, do którego warto się wybrać choć raz, by przekonać się o uroku tego miasta samodzielnie. Czas wobec tego bliżej zerknąć na Suwalszczyznę, jaka ma okazję stać się Twoją weekendową weną na dodatkowy wypad z rodziną, czy znajomymi.

Co powinieneś wiedzieć o Suwałkach?
Jeżeli zwiedzasz województwo podlaskie – musisz zobaczyć Suwałki. Mieszczą się w południowo-wschodniej Polsce i tworzą siedzibę powiatu suwalskiego. Już pod koniec XVII wieku wolno było odszukać pierwsze adnotacje o Suwałkach, zatem nie jest to niezmiernie wiekowe miasto, ale na pewno interesujące.
Dziś miasto liczy sobie blisko 70 tysięcy mieszkańców. Również edukacja, gospodarka, jak i kultura miasta mają się tu niezmiernie przyzwoicie. Mieszka się tu dobrze, o czym dowodzą ciekawe wydarzenia i newsy, z jakimi można się zaznajomić z pomocą lokalnego portalu http://suwalki.net.pl . Jeżeli pragniesz poznać Suwałki “od kuchni”, należałoby na tę witrynę zaglądać.

Polski Biegun północny, innymi słowy z jakiej przyczyny Suwałki są tak unikatowe?
Wolno odnotować z roku na rok coraz to pokaźniejsze zainteresowanie Suwałkami i to nie tylko wśród polskich wędrowców. Każdy, kto wypatruje spokoju, ciszy i ubóstwia spędzać czas w pięknych okolicznościach natury – będzie kontent. Suwałki, a wobec tego stolica Suwalszczyzny wyróżniają się w rzeczywistości interesującym położeniem geologicznym, które to przyczyniło się do mianowania tego miejsca “Polskim Biegunem Północnym”.

Co wynika ze specyficznego mikroklimatu, z którego znana jest Suwalszczyzna?

  • gorące oraz parne lata,
  • surowe i długie zimy.

Sama pogoda jest dopiero zapowiedzią do tego, jak niezmiernie można odczuć urok tego miasta o każdej porze roku. Do tego miejsca tłumnie przyciągają entuzjaści historii, bo przygraniczne położenie tego miasta sprzyja historycznej rozmaitości.
Koniecznie wybierz się do pięknej Suwalszczyzny!
Suwalszczyzna to rewelacyjna pozycja urlopowa dla każdego, kto nie adoruje nudy na wakacjach. Bez względu na to, czy bardziej interesuje Cię aktywny wypoczynek, czy interesująca architektura – wszystko to odnajdziesz w tej części Polski, a jeśli wyszukujesz więcej informacji przed rezerwacją noclegu – należałoby spojrzeć tutaj: http://suwalki.net.pl/suwalszczyzna . Cała gama informacji w zasięgu ręki!

Suwalszczyzna – co zachęci Cię, by tam się wybrać?

  • imprezy kulturalne oraz sportowe,
  • liczne galerie oraz muzea
  • architektura sakralna wzbudzająca zachwyt,
  • wyśmienite zaplecze kuchni regionalnej,
  • obszerne zaplecze miejsc noclegowych.

Zalew Arkadia zdaniem dużej grupy osób będzie tym miejscem na Suwalszczyźnie, jaki koniecznie trzeba zobaczyć. To 11 hektarów przestrzeni wody, gdzie wolno spędzić właściwie przyjemnie czas. Historia tego miejsca sięga XVIII wieku! Dziś wolno odszukać tam boisko, ścieżkę rowerową, lub plenerową siłownię. Jest nawet miejsce do plażowania, czy gry w tenisa. Latem jest tu tłumnie, lecz i spokojnie – warto przekonać się o tych atrakcjach osobiście. Trzeba niemniej jednak przyznać, że w czasie chłodniejszych miesięcy także ma w sobie faktycznie niemało wdzięku. Naturalnie to tylko maleńki skrawek tego, co Suwałki, jak oraz Suwalszczyzna mają do zaoferowania.